Сподели со пријателите

Салата од црвена зелка со јаболко и брусница

Состојки за 4 лица:

 

За салатата
- 1/2 црвена зелка
- 1 ситно исечкан кромид
- 1 чешне лук
- 1 јаболко
- 50 сушена брусницa

 

За сосот
- сол и бибер
- 3 лажици балсамико оцет
- 6 лажици маслиново масло

 

Подготовка:
Во еден сад ставете ги состојките за салатата, подгответе го сосот и измешајте ги заедно.

 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.