Сподели со пријателите

Салата со карфиол и грашок

Потребни состојки: 

 
- една мала китка карфиол
- 300 г грашок (сварен)
- 200 г мали домати (исечкани на половина)
- млади кромитчиња
-  1 лимон (изрендана кора)
- маслиново масло
-  2 лажици лимонов сок
-  1 лажица сенф 
- зачини мента, босилек, сол и бибер

Подготовка:
Во сад со солена вода, ставен на оган, додадете го карфиолот и варете го кратко време. Во сад за салата, ставете ги прво зачините, лимоновиот сок, сенфот, маслото и измешајте. Потоа, додадете ги и другите состојки и измешајте.

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.