Сподели со пријателите

Макало од ф'стаци и фета

Состојки:


- 125 гр ф'стаци

- 125 гр фета

- 2 лажици маслиново масло

- 1 чешне лук

- 200 гр кисело млеко

- сок од 1/2 лимон

- малку сушено нане

 

Подготовка

Измелете ги претходно исчистените ф'стаците и додадете го маслиновото масло и останатите состојки. Може да го послужите со интегрални стапчиња или кој било вид на пециво. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.