Сподели со пријателите

Грчка салата

Потребни состојки:

2 домата
1 црвена пиперка
краставица
црвен кромид
маслинки
фета сирење
маслиново масло, сол, оригано
 
Подготовка:
Доматите и краставицата исечкајте ги на коцки, пиперката на кругови, кромидот исто така на кругови, кои ќе ги раздвоите.
Состојките, заедно со зачините, измешајте ги во соодветен сад за салати. На крајот, додадете ги маслинките и фета сирењето на коцки или како цело парче. Прелијте со маслиново масло и насолете со оригано. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.