Сподели со пријателите

Салата од спанаќ и јагоди


 
Потребни состојки:
150 гр спанаќ свеж
150 гр јагоди
80 гр козјо сирење
50 гр ореви
балсамико
 
Спанаќот и јагодите ги миеме. Ливчињата спанаќ ги ставаме во чинија, јагодите исецкани ги додаваме. Козјото сирење и оревите ги сецкаме на ситно и нив ги додаваме. На крај зачинуваме со балсамико. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.