Сподели со пријателите

Киноа со печурки и семки од тиква

Потребни состојки:
 
450 гр печурки
маслиново масло
200 гр киноа
30 гр семки од тиква
магдонос
млад кромид
1 чешне лук
малку сок од лимон
 
Подготовка

Печурките исецкани на половина (зависно од големината), ставете ги на хартија за печење и во рерна нека се печат на 200 степени околу 15-20 минути. За тоа време киноата нека се свари. Семките од тиква ставете ги на сува тава и нека се пропржат кратко. Кога киноата ќе се свари, во сад додадете ги младиот кромид исецкан на ситно, лукчето, магдоносот, печурките и семките од тиква. Зачинете со маслиново масло и зачини по желба.https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.