Сподели со пријателите

Ориз со индиски орев и морков

Потребни состојки
 
250 гр ориз 
4 лажици масло
1 главица кромид
50 гр индиски ориз
60 гр суво грозје
1 лажица сенф
4 моркови рендани
зачини- кари, сол, бибер, кориандер
 
Подготовка
Оризот сварете го. На масло пропржете го кромидот, додадете ги индиските ореви и сувото грозје. Потоа ставете ги морковите и зачините. На крај ставете го и оризот и измешајте. Сервирајте топло. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.