Сподели со пријателите

САЛАТА СО БОРАНИЈА


Состојки
-  500 гр боранија зелена
-  6 млади компирчиња
-  1 кромид
-  3 домати
-  2 жолчки сварени
-  масло, оцет, сол, бибер, ситно сецкан магдонос
 
Подготовка
Боранијата исецкајте ја на половина, ако е долга, компирите исецкајте ги на кругчиња, и потоа ставете ги да се сварат малку. Измијте ги доматите и кромидот и исецкајте ги. Измешајте ги во сад за салата сите состојки, додадете масло и оцет, и зачинете. Одозгора ставете ги исецканите жолчки и магданосот. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.