Сподели со пријателите

Путер од боровинки

Состојки:

- 200 г сос од боровинки
- 600 г боровинки + 60 г засладувач  (мед, агаве сируп)
- 60 г путер од бадеми
 
Подготовка:
Боровинките ставете ги во сад на оган и нека се варат околу 15 минути. Додадете го засладувачот и оставете да се олади. Подгответе го и путерот од бадеми. Сирови бадеми треба малку да се запечат и изблендирајте во блендер сè до добивање на хомогена смеса. На крајот соединете ги путерот од бадеми и сосот од боровинки во единствена хомогена смеса. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.