Сподели со пријателите

Топчиња од суво овошје

Од навечер потопете во вода пола шолја суво грозје, десетина исецкани суви смоквии исто толку суви кајсии. Наутро извадете ги од водата, ставете ги во блендер, додадете сок од исцеден портокал, мелен рогачпо желба и мелени овесни снегулки. Треба да добиете смеса од која ќе можете да формирате топчиња. Можете да ги јадете за појадок или вечера, и воедно ќе ви бидат верен “ сопатник” во одвикнувањето од пушење. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.