27/11/2020 0 comment

Речиси 90% од жените во животот ќе станат мајки. Навидум вообичаениот чин драматично го менува женското тело, здравјето и мозокот. Ако се задржиме на мозокот, несомнено мајките се препуштени ...

04/07/2020 0 comment

Ако сте љубители на книгите на Џејн Остин, сигурно сте љубители и на истоимените филм­ ски адаптации. Овој пат, режисерот Autumn de Wilde и сценаристот Eleanor Catton, инспир­ ација ...

27/11/2020 0 comment

Подаруваме 5 примероци од книгата „КАКВИ ТИ СЕ МИСЛИТЕ ТАКОВ ТИ Е ЖИВОТОТ“ ОД Џејмс Ален во соработка со издавачката куќа Ѓурѓа.   ...

27/11/2020 0 comment

Изобилуваат со клучни витамини (А и Ц), минерали (железо и калциум), аминокиселини и протеини, а многу малку шеќер, што ги прави одлична ужина и за ...

27/11/2020 0 comment

Копнеете за дефинирани раце? Активирајте ги трицепсите! > Главата и вратот држете ги во неутрална положба. > Рамото свиткајте го назад и надолу, а лактот прибран. > Грбот нека биде ...

25/08/2020 0 comment

Потребни состојки: 2 банани 50 г мед 1 супена лажица путер од бадеми 1 супена лажица кокосово масло, стопено 2 јајца ½ кафена лажица цимет 120 г брашно ½ кафена лажица сода ...

Hide Main content block

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.