Përbërësit e nevojshëm
500 ml qumësht
100 g fjolla tërshëre
1 gotë mjedër të copëtuar imët 
2 lugë miell kokosi
2 lugë shurup panje ose mjaltë
mjedhër 
kokosit 
Përgatitja:
Vini qumështin në zjarr të fuqishëm që të vlojë, më pas shtoni fjollat e tërshërës, zvogëloni nxehtësinë dhe trazoni herë pas here. Pak para fundit, shtoni mjedrat e copëtuara, miellin e kokosit dhe shurupin e panjës. Përzieni mirë. Sapo qulli të trashet, hiqeni nga zjarri. Kur të ftohet, shtoni mjedra të tëra dhe spërkatni me kokos. 
 
Përbërësit e nevojshëm
200 ml ujë të nxehtë
100 ml kuskus
pak erëza
0,5 kg brokoli
4 patate
3 karrota
1 qepë
erëza: kripë, piper, erëza të përziera "Vegeta", majdanoz
2 lugë parmezan
2 vezë
2 lugë thërrime bukë, sipas nevojës
Përbërës për salcën:
200 ml maze (ajkë)
150 ml kos
kopër dhe kripë për shije
Përgatitja:
Derdhni ujë të nxehtë mbi kuskusin në të cilin do të shtoni pak erëza të përzier dhe e lini atë për 10 minuta, përzieni dhe kulloni ujin e tepërt. Së pari, ziejmë brokolin në ujë të kripur, pastaj karrotat dhe patatet. Kullojeni dhe vendoseni në një tas të thellë. Pritini qepën sa më imët që të jetë e mundur. Shtoni erëzat dhe parmezanin, kuskusin e kulluar dhe një vezë, përzieni mirë këtë përzierje, nëse është e lëngshme, shtoni disa thërrime bukë. Lëreni përzierjen të pushojë për 10 minuta. Formoni topa të vegjël, rrokullisni ato në thërrime bukë, pastaj shtypni ato si burgerë dhe radhisni në një tigan të veshur me letër pjekjeje. Piqeni në 200 gradë për rreth 25 minuta, kthejeni dhe piqni edhe për 20 minuta të tjera. Thjesht kombinoni përbërësit e salcës.
 

Përbërësit e nevojshëm
150 g spageta
4 thelb hudhër
200 g lakër jeshile
30 g parmezan
20 g djathë Rikota
Përgatitja:
Ziejini spagetat, mundësisht orizin ose salcën e sojës. Qëroni hudhrën. Hiqni kërcejtë e ngurtë nga kale dhe prerë petalet në gjysmë. Skuqini hudhrën dhe lakrën jeshile në vaj ulliri (2 lugë), më pas i skuqni së bashku me parmezanin që të duken si salca pesto. Vendosni spagetat e gatuar në një tas të thellë me pak ujë, shtoni salcën dhe përzieni mirë për t’i kombinuar. Spërkateni me djathë sipër. 

Përbërësit e nevojshëm
1 pjepër më i madh
2 banane
2 lugë mjaltë
lëng nga 1 limon
4 lugë kos të trashë
150 ml ujë
kanellë
Përgatitja:
Vendosni përbërësit në një blender, dhe më pas hidhni në një gotë. Pastroni pjeprin paraprakisht dhe prerë në kube, në mënyrë që të mos humbni kohë në mëngjes. 
Përbërësit e nevojshëm
300 g fileta salmon
1 lakër të kuqe të renduar
1dorë lakër të bardhë të renduar
1 karotë të grirë
100 g bajame
100 g kajsi të thata
pak rigon, borzilok dhe kripë himalaje
2 lugë uthull "Balsamiko"
3 lugë vaj ulliri
 
Përgatitja:
Ngrohni vajin e ullirit në një tigan Teflon dhe skuqni salmonin në të dy anët për 3 minuta. Lënë mënjanë të ftohet. Pritini bajamet dhe kajsitë e thata në copa të vogla. Vendosni lakrën e grirë dhe karotën në një tas të thellë, rregulloni salmonin e grirë sipër, pastaj shtoni bajamet dhe kajsitë. Hidhni uthull sipër sallatës, në të cilën më parë keni përzierë erëzat.
Përbërësit e nevojshëm
·       150 g oriz integral (kokërr e shkurtër)
·       5 cm xhenxhefil të freskët 
·       4-5 rrepka 
·       1. lugë gjelle salcë soje
·       1 lugë gjelle uthull molle
·       4 lugë përzierje të farave të susamit, farave të lulediellit dhe farave të kungullit
·       3-4 lugë koriandër ose majdanoz të freskët
·       1 avokado
Përgatitja:
Ziejeni orizin në 250 ml ujë të mbuluar dhe ziejini për rreth 30 minuta. Pritini xhenxhefilin e qëruar në feta të holla. Vendosni orizin në një tas të thellë, shtoni salcë soje dhe uthull dhe përzijeni. Shtoni shiritat e xhenxhefilit, rrepkat e prera hollë, farat dhe koriandrën ose majdanozin e grirë imët dhe përzieni mirë. Në fund, rregulloni avokadon të prerë në feta në majë të sallatës.
Përbërësit e nevojshëm
·       2 banane të ngrira
·       10 luleshtrydhe
·       1/2 gotë ujë
·       2 lugë çaji me çiçibanoz
·       1 lugë çaji mjaltë
·       3 pika rum
·       ananas për dekorim
 
Përgatitja:
Vendosni përbërësit në një blender, më pas hidhini në një gotë dhe dekorojini me copa ananasi. Nëse nuk ju pëlqen kombinimi i rumit dhe çiçibanoz, provoni kakao dhe vanilje. Sasia e mjaltit varet nga malli juaj për ëmbëlsirat. Sigurohuni që të ngrini bananet për të shijuar si akullore - qëroni, mbështillni ato në letër alumini dhe vendosini në frigorifer për të ngrirë për rreth 3 orë. 
Përbërësit e nevojshëm
·       300 g hurma
·       50 g susam
·       45 g fjolla të zgjeruara të drithërave
·       3 lugë mjaltë dhe tahin 
·       2 lugë gjalpë
·       55 g çokollatë e zezë
·       150 g kikirikë
·       ½ një lugë çaji pluhur xhenxhefili
·       një gisht (pickim) karafil të grirë 
Përgatitja:
Pritini hurmat imët. Piqni farat e susamit deri sa të fitojnë ngjyrë të artë. Shkrihet mjata dhe tahini, gjalpi dhe çokollata me nxehtësi të ulët ose edhe më mirë në avull derisa të kombinohen. Pritini imët kikirikët, gjithashtu mund të përdorni një makinë prerje ose coptim ose shtypni ato me një kavanoz. Në një tas të thellë, derdhni përbërësit e thatë dhe përzieni mirë, derdhni përbërësit e shkrirë, mos harroni erëzat dhe përzieni derisa të merrni një përzierje kompakte. Rregulloni përzierjen në një këllëf ose tepsi dhe rrafshojeni bukur. Prisni që ajo të ngurtësohet dhe pastaj prisni pllakat.

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin