Сподели со пријателите

" Pite" me makarona (pasta)

Përbërësit

  • 400 g makarona
  • 4 vezë
  • ½ l qumësht
  • djath (sipas dëshirës)
  • 1 filxhan vaj

Përgatitja

Makaronatzijhen në ujë me krip. Në një enë të përshtatshme i rrahim vezët, qumështin, djathin dhe vajin. Makaronate gatshëm kullohen dhe vendosen në tigan për pjekje. Spërkasim me brumin e përzierdhe i vendosim në furrën e nxeht në 220 gradë 20 minuta, gjegjësisht deri sa nuk nuk piqen makaronat

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin