Сподели со пријателите

Çuçinet e skuqura

Përbërësir për 4 persona

• 2 çuçine
• 2 vezë
• 20 g gjalp
• 100 ml mazepër gatim
• 100 parmezan
• 1 lugë erëzë
• krip, biber i zi

Përgatitje

Ngrohim furrën në 200 gradë.I presim çuçinetnë rrethe të holla. Në një enë i rrahim vezët, mazendhe erëzat, dhe gjysmën e parmezanit.
Me gjalp e lyejm enën ku do t’i pjekim dhe i vendosim rrethete e prera të çuçinit. Mbi të e derdhim brumin e përziertë vezëve, shtoni krip dhe spec, dhe përmbie spërkasimme pjesën e mbetur të parmezanit.
E lëm të piqet 30 minuta dhe e konsumojmë të ngrohtë me ndonjë lloj mishi ose sallate.

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin