Сподели со пријателите

SPAGETA TË GJELBËRTA


Përbërësit e nevojshëm
150 g spageta
4 thelb hudhër
200 g lakër jeshile
30 g parmezan
20 g djathë Rikota
Përgatitja:
Ziejini spagetat, mundësisht orizin ose salcën e sojës. Qëroni hudhrën. Hiqni kërcejtë e ngurtë nga kale dhe prerë petalet në gjysmë. Skuqini hudhrën dhe lakrën jeshile në vaj ulliri (2 lugë), më pas i skuqni së bashku me parmezanin që të duken si salca pesto. Vendosni spagetat e gatuar në një tas të thellë me pak ujë, shtoni salcën dhe përzieni mirë për t’i kombinuar. Spërkateni me djathë sipër. 

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin