Сподели со пријателите

Салата со морков и брусница

Состојки:
250 г рендан морков (може да додадете и малку рендана зелка)
35 г брусница (свежа или сушена)
25 г исечкани ореви
свеж исцеден сок од лимон
половина лажичка мед
една лажичка свеж изрендан или мелен ѓумбир
малку сол
 
Подготовка:
Помешајте ги сокот од лимон, ѓумбирот, медот, циметот и додадете ги морковот, зелката и брусницата. Сето тоа промешајте го добро и украсете со исечканите бадеми.

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.