Сподели со пријателите

Салата со авокадо и козјо сирење

Состојки
2 авокада 
1 краставица 
козјо сирење (може и фета)
сок од лимон
сол, бибер, маслиново масло и оцет
нанe
 
Подготовка: 
Авокадото и краставицата исечкајте ги на коцки и ставете го одозгора сокот од лимон. Додајте го сирењето, зачинете и измешајте убаво да се соединат состојките. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.