Сподели со пријателите

ЧОРБА ОД ЗЕЛЕНЧУК

Состојки:

- 1/2 зелена зелка
- 3 струка праз
- 3 моркови
- 2 тиквички
- 1 целер
- 2 чешниња лук
- 300 г компир
- 100 г грав
- 20 г путер
- сол, бибер, зачини по желба
 
Подготовка:
Сите зеленчуци исечкајте ги на ситни парчиња. Во сад на оган растопете го путерот. Додадете ги зеленчуците и гравот да се пропржат 5 минути и потоа додадете вода и нека се вари околу 1час. Компирот ставете го на крај и варете сèзаедно додека да биде сèсварено. Зачинете по желба. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.