Сподели со пријателите

Зимска салата со јаболка и чаден кашкавал

состојки

-  1 марула, исецкана на парчиња
-  1 јаболко, исецкано на резанки
- мала црвена зелка, исецкана на мали долгнавести ленти
- пола шоља ореви
- чаден кашкавал, количински додадете по ваш вкус

прелив
Измешајте малку јаболков оцет со маслиново масло ,сол и бибер, и едноставно прелијте ја салатата.

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.