Сподели со пријателите

Зимски гулаш

Потребни состојки:

450 гр. јунешки бифтек
800 мл супа
1 голема глава кромид
2 моркова (рендани)
1 пашканат
1 шолјичка доматно пире
1 лажица маслиново масло
1 лажичка исечкан магдонос
 
Подготовка:

Рерната се загрева на 190 степени. Месото се сече на коцки. Кромидот се пржи на масло додека не добие стаклест изглед, па се додава месото да се пропржи додека не фати светлокостенлива коричка. Се става супата, па се додаваат исечканиот зеленчук и доматно пире. Температурата на рерната се намалува на 170 степени и подготвениот гулаш се остава да се пече околу 1 час. Се сервира со печен компир или паста и зелен зеленчук (спанаќ, блитва, брокула).

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.