Сподели со пријателите

СМУТИ СО РОГАЧ

Потребни состојки:
·       2 смрзнати банани
·       10 јагоди
·       ½ чаша вода
·       2 кафени лажици рогач
·       1 кафена лажица мед
·       3 капки рум
·       ананас за декорација
 
Подготовка:
Ставете ги состојките во блендер, а потоа сипете ги во чаша и декорирајте со парчиња ананас. Доколку не ви се допаѓа комбинацијата рум и рогач, обидете се со какао и ванила. Количината на мед зависи од вашата желба за благо. Бананите задолжително замрзнете ги за да имаат вкус на сладолед- излупете ги, замотајте ги во алуминиумска фолија, па ставете ги во ладилник да се замрзнат околу 3 часа. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.