Сподели со пријателите

ЕНЕРГЕТСКО СМУТИ СО ДИЊА

Потребни состојки:
1 поголема диња
2 банани
2 лажици мед
сок од 1 лимон
4 лажици густ јогурт
150 мл вода
цимет

Подготовка:
Ставете ги состојките во блендер, а потоа сипете ги во чаша. Дињата исчистете ја претходно и исечкајте ја на коцки за да не губите време наутро. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.