Сподели со пријателите

ЗЕЛЕНИ ШПАГЕТИ

Потребни состојки:
150 г шпагети
4 чешниња лук
200 г кељ
30 г пармезан
20 г сирење „Рикота“

Подготовка:
Сварете ги шпагетите, по можност набавете оризови или соини. Излупете го лукот. Отстранете ги тврдите стебленца од кељот, а ливчињата исечкајте ги на половина. Лукот и кељот пропржете ги на маслиново масло (2 лажици), а потоа блендирајте ги заедно со пармезанот за да наликуваат на песто сос. Ставете ги сварените шпагети во длабок сад со малку вода, додајте го сосот и убаво промешајте за да се поврзат. Одозгора поросете со сирење. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.