Сподели со пријателите

ОВЕСНА КАША СО КОКОС И МАЛИНА

Потребни состојки:
500 мл млеко
100 г овесни снегулки
1 чаша ситно сечкани малини 
2 полни лажички кокосово брашно
2 лажички јаворов сируп или мед
малини 
кокос 

Подготовка: 
Ставете го млекото на силен оган да зоврие, па додадете ги овесните снегулки, намалете ја температурата и повремено мешајте. Малку пред крај, додадете ги сечканите малини, кокосовото брашно и јаворовиот сируп. Убаво промешајте. Штом кашата се згусне, тргнете ја од оган. Кога убаво ќе се излади, додадете цели малини и поросете со кокос. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.