Сподели со пријателите

ПРОТЕИНСКО ЗЕЛЕНЧУКОВО ВАРИВО

Потребни состојки:
100 г тофу
5-10 кељ (во зависност од вашиот вкус)
1 морков
2 лажици киноа
хималајска сол
куркума

Подготовка:
Исечкајте го тофуто на коцки, кељот на половинки, а морковот на кругови. Киноата варете ја во 2 чаши вода. По неколку минути, додајте ги морковот и тофуто. По десетина минути, додадете го и кељот, гответе на тивок оган додека омекне. Зачинете пред крај.

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.