Сподели со пријателите

СМУТИ СО КОСТЕН

Потребни состојки:
2 смрзнати банани
2 супени лажици путер од костени
2 супени лажици млеко (соино, оризово, бадемово)
4 коцки лед
прстофат цимет

Состојки озгора: 
½ банана, сечкана
100 г замрзнати боровинки
40 г путер од костени
 
Подготовка:
Изблендирајте ги состојките за смути. Сипете ја смесата во тегла, а озгора наредете го овошјето. Сосем на крај, прелијте со путерот од костени. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.