Сподели со пријателите

Смути со кокосово млеко

Потребни состојки:
·       100 мл кокосово млеко
·       50 мл вода
·       1 кафена лажица путер од кикирики 
·       100 г мешано шумско овошје
·       1 банана
·       ½ авокадо

Подготовка:
Сипете ги млекото и водата во блендер, потоа додадете ги путерот од кикирики, шумското овошје, бананата и авокадото. Можете да направите и поинаква комбинација, па наместо путер од кикирики да ставите путер од лешник или бадем. И шумското овошје може да биде заменето со некое сезонско. Овој брз оброк ќе ве снабди со инстант енергија, затоа е одличен за старт на денот.

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.