Сподели со пријателите

Сендвич со мисиркино месо и авокадо

Потребни состојки:
·       90 г мисиркин стек
·       2 тркалца домат
·       3 тркалца црвен кромид
·       40 г авокадо
·       2 парчиња ‘ржан леб 
·       1 супена лажица сенф (Дижон)

Подготовка:
Стоплете ги лепчињата на тостер и премачкајте ги со сенф. Наредете го мисиркиното месо на едното лепче, откако претходно ќе го посолите и ќе го испечете на скара. Кога сте во брзање, место свежо мисиркино месо можете да ставите мисиркина шунка. Врз месото наредете го авокадото, па доматот и на крај тркалцата кромид. Уживајте во овој брз, но здрав оброк. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.