Сподели со пријателите

Чоколадни банана залци

Потребни состојки:
·      3 банани 
·      ½ шолја путер од кикирики
·      150 гр темна чоколада
·      1 супена лажица кокосово масло

Подготовка:
Исечкајте ги бананите на тркалца. Ставете путер меѓу 2 тркалца. Ваквите сендвичиња наредете ги во плех и ставете ги во замрзнувач околу 1 час. Искршете ја чоколадата на коцки и стопете ја заедно со кокосовото масло. Секој банана залак боцнете го со чепкалка и потопете го во чоколадата. Вратете ги залците во замрзнувачот уште 1 час. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.